צור קשר

שאלות ותשובות

בית > שאלות

ברור שאפשר. יתרה מזאת, קיימים בישראל מכונים קוסמטיים מעולים (ואפילו נשמח להמליץ על כמה). יחד עם זאת, הטיפול הקוסמטי אינו תחליף לטיפול רפואי כי אם יכול להיות טיפול משלים. ממש כשם שרפואה אלטרנטיבית אינה מהווה תחליף לרפואה הקונבנציונלית. טיפולי אסתטיקה רפואית, המבוצעים על ידי רופא המתמחה בכך, מספקים מענה משמעותי יותר – בזמן קצר יותר. הטיפול הרפואי חודר לעמקי שכבות העור ומטפל בו מבפנים. כך מגיעים לתוצאות טובות יותר המחזיקות לאורך זמן רק יותר. טיפול קוסמטי הוא טיפול שמגיע לתוצאות טובות, אך מכיוון שנוגע אך לפני השטח אינו 

שאלת השאלות.
כדי לענות על שאלה זו, צריך להבין קודם מה מטרת הטיפול ומהי התוצאה הרצויה.
עם הזמן, הגיל הביולוגי מתחיל לתת את אותותיו, ובין היתר נוצרים קמטים בפנים, העור מאבד את הברק והפנים את הנפח והחיות שלהם, כאשר כל זה מלווה בצניחה טבעית של עור הפנים. טיפול אסתטי יכול לשפר את המצב באופן מיידי כאשר הטיפולים הקוסמטיים מומלצים כפיתרון  משלים המסייע לשמר את המצב.
לפיכך, התוצאה לשאלה זו משתנה מאדם לאדם, לפי הגנטיקה, אורח החיים והתחושות הסובייקטיביות שלנו. אפשר לומר כי מרגע בו אנו נחשפים לקמטים, אובדן נפח/ברק בעור הפנים, באופן המושך את תשומת לבנו, זה המקום לבחון הגעה לפגישת יעוץ. למעלה מכך, חשוב לזכור כי לרפואה האסתטית יכולת של ממש לשמר מצב ולשמש כטיפול אנטי-אייג'ינג, ומכאן ככל שנקדים לצרוך את הטיפול (וככל שאנו צעירים יותר הטיפול מינורי ופשוט יותר) כך נזכה לשמר את מראה הפנים לאורך השנים ולהימנע מטיפולים מורכבים יותר לעתיד.

התשובה לשאלה זו קשורה בטבורה לתשובה לשאלה הקודמת. ניתוח כירורגי ניתן לבצע כאשר אנו רוצים לשנות משהו במראה שלנו ולהגיע למראה חדש באופן קיצוני יותר. כך גם במקרה בו אנו מגיעים לטיפול ראשון בגיל מאוד מתקדם וכאשר מצב העור רפוי ומדולדל. אסתטיקה רפואית נותנת מענה לכל יתר המקרים, בהם חידוש מראה הפנים, העלמת והחלקת קמטים, השבת נפח שאבד עם השנים, תוספות נפח היכן שמתבקש (למשל בשפתיים או עצמות לכיים).

אנו שמחים להתחייב על רמת הטיפול המקצועי שאנו מספקים. ד"ר שירה אליאב היא מהרופאים המובילים בישראל בתחום הרפואה האסתטית. הטכנולוגיות והחומרים שבהם אנו משתמשים הם הטובים ביותר שניתן למצוא.
יחד עם זאת, כמו בכל טיפול רפואי אנו יודעים לתאר את התוצאה עד רמה מסוימת של דיוק. המטרה של ההתייעצות הראשונית היא לבחון את המצב ואת הצרכים הרצונות והציפיות ולספק לכל לקוח את המידע הקרוב ביותר לגבי התוצאה הסופית האפשרית.
חשוב לנו להבטיח ועוד יותר חשוב לקיים! אבל הכי חשוב לתאם את הציפיות ולתת מידע אחראי – כך אנו נוהגים. 
הרפואה האסתטית ידועה ומוכרת בעולם המערבי והצלחותיה לתת מענה הוכחו במחקרים קליניים, אך גם באמצעות מיליוני מטופלים מרוצים. מי מאיתנו לא ראה קרוב/ת משפחה, שכנה או אפילו ידוענים בטלוויזיה שהזמן כאילו פסח עליהם. זה לא במקרה. הרפואה האסתטית הוכחה כיודעת לעשות פלאים במראה שלנו.
בזכות המתמחות בתחום, הידיים הטובות, הראיה המבינה והתפיסה האמנותית – זכתה ד"ר שירה אליאב למוניטין שרק מעטים זוכים לו. המטופלים הרבים החוזרים ופוקדים את מרפאתה הם המדד הטוב ביותר להצלחת הטיפול ואיכותו. 
 

טיפול רפואי אסתטי אינו משאיר צלקות. משך ההחלמה מאוד תלוי בסוג הטיפול.
אפשר לומר שברוב הטיפולים כבר למחרת היום לא רואים סימנים ואת התוצאה כבר בחלוף יום עד כמה ימים לאחר הטיפול. לעיתים יהיו שטפי דם קלים שחולפים במהרה וניתן לטשטשם עם מעט סומק. כדי להפחית למינימום ואף למנוע כליל את סימני שטפי הדם, משתמשת ד"ר אליאב במחט מיוחדת (Cannula), שהיא מחט גמישה העטופה בשכבת סיליקון, אשר פותחה בטכניקה מיוחדת, בין היתר במטרה למנוע שטפי דם.

ההשפעה של הטיפול משתנה מטיפול לטיפול וכמובן בין מטופל למטופל. יחד עם זאת ניתן לומר בהכללה כי השפעת הטיפולים ניכרת ונראית לעין בתקופה של 3 עד 4 חודשים בטיפולים מסוימים, ועד שנתיים ויותר לטיפולים אחרים.

הדבר משתנה בהתאם למטופל ולתוצאה המבוקשת. סוג הטיפול והיקפו נקבע בפגישת הייעוץ אצל הרופאה.

הרפואה האסתטית, אף על פי שנקראת המהפכה של המאה ה- 20, צברה ניסיון רב והוכיחה עצמה במחקרים רבים.
כמו בכל טיפול רפואי תמיד קיים סיכון מסוים. עם זאת תופעות לוואי של טיפולים אלו נדירות מאוד וחולפות לרוב תוך זמן קצר מקיומן. ניסיון הרופא והמוניטין שצבר הם המדד הטוב ביותר לבחינת התרחשותה של תופעת לוואי.
במרכז הרפואי של ד"ר שירה אליאב, אנו משתמשים בחומרים הטובים והאיכותיים ביותר, ללא פשרות, באמצעות טכניקות חדשניות, כל זאת כדי להגיע לתוצאות הרצויות וללא תופעות לוואי.

מזותרפיה היא מומחיות רפואית או שיטה טיפולית הכרוכה בהזרקת כמויות מיקרוסקופיות של תמציות טבעיות, רכיבים הומיאופתיים, תרופות וויטמינים לתוך העור. ברפואה האסתטית המזותרפיה מסייעת לשיפור זרימת הדם, החלקת פני השטח של העור ומשמשת כטיפול מנע להחייאת העור ומניעת הזדקנות ומילוי עור מיותר (שקוע), ולהצעיר ולרענן את מראה הידיים והצוואר.

המזותרפיה ידועה ביעילותה כטיפול במגוון רחב של פציעות, מחלות ומצבים רפואיים. בשנים האחרונות השתלב הטיפול ברפואה האסתטית ונמצא כיעיל מאוד לטיפולים קוסמטיים הכוללים אקנה, צלוליטיס, סימני מתיחה, צלקות וקמטים. הטיפול יכול לשמש גם כדי להפחית היקפי שומן בעור.

תוצאות משתנות בהתאם לסוג העור שלך והתגובה לטיפול. על פי רב ניתן לראות תוצאות כבר בתום הטיפול הראשון, כאשר בגמר הטיפולים ניתן להבחין בהתחדשותו, בגמישותו וברעננותו של העור.

ניתן להבחין בתוצאות לאורך זמן. כמובן שאורח חיים בריא המשלב פעילות גופנית ותזונה נכונה, עוזר לתוצאות להימשך לתקופה ארוכה. עם זאת, חשוב לזכור שאנחנו לא יכולים לעצור את ההזדקנות הטבעית המשפיעה על המראה שלך. מסיבה זו, מומלץ על ביקורי תחזוקה שוטפים, על פי המלצת הרופאה.

בזמן הטיפול עשויים לחוש תחושה של צביטה או צריבה קלה בעת ההזרקה. טרם הטיפול ניתן לספק הרדמה מקומית שמטשטשת את התחושה עד כמעט ללא כאבים.

תופעת לוואי שכיחות של מזותרפיה הן שטפי דם מקומיים, אשר בדרך כלל נעלמות בשבוע אחד. לעיתים ניתן לחוש כאב מקומי החולף בתוך 24-48 שעות.

ישנן מגבלות קלות אשר משתנות בהתאם לסוג ובדרך הטיפול. בקווים כלליים ניתן לציין מספר מגבלות כמו להימנע מאיפור לפחות 4 שעות לאחר הטיפול, מקלחת חמה במשך לפחות 6 עד 8 ​​שעות. מומלץ לאכול ארוחה עשירה בחלבון, ולהימנע מקפאין או ממריצים אחרים לפני הטיפול.

העלות משתנה בהתאם למרפאה, מיקום גיאוגרפי, מוניטין הרופא המטפל ואיכות החומרים. חשוב לציין כי העלות הכוללת תלויה גם במצב הרפואי והעור של המטופל ומספר המפגשים הדרושים עד להשגת התוצאה הרצויה. בזמן הייעוץ הראשוני הרופא מתקבלת תכנית הטיפול לצד העלויות הצפויות.

מזותרפיה המוזרקת לתוך שכבות העור מתבצעת על ידי רופא בלבד.

הבוטוליניום טוקסין, הנו סוג של רעלן, המשמש לצרכים רפואיים.
ברפואה האסתטית נודע החומר כדי להרגיע ולשתק שרירי הבעה. הזרקת החומר במינונים קטנים לאזורי הפנים השונים, מרגיע את השריר ומונע את התכווצות העור ועם הזמן את שבירתו.
לרוב מוכר החומר תחת שמו המסחרי – "בוטוקס".

השימוש בטוקסין נועד להשפיע ולמנוע קמטי הבעה. לפיכך ניתן להזריקו בכל אזורי ההבעה בפנים. אזורים מקובלים וידועים בטיפול הם צדי העיניים, בין הגבות ואזור המצח.
החומר משמש גם לטיפולים נוספים, כמו מניעת הזעה באזורים בהם הוא מוזרק (מצח, עורף, בית שחי, כפות ידיים, כפות רגליים ועוד).

מקובל להתחיל את הטיפול בשנות השלושים, בהן כבר ניתן להתחיל לראות את קמטי הגיל על הפנים. ניתן לקבל את הטיפול עד גיל 65 ללא כל מגבלה (בכפוף לבדיקת רופא) ולאחר מכן רק לפי החלטה של הרופא. פה המקום לציין כי רצוי לקבל את הטיפול החל משנות העשרים, כטיפול מנע כנגד קמטים ושבירת העור.

כן. כמו בכל תרופה, ישנם מצבים שלא ניתן לעבור את הטיפול. ההחלטה מתקבלת על ידי הרופא, בהתאם למידע שנמסר מהמטופל. ניתן לציין מצבים מקובלים בהם אסור לעבור את הטיפול, כמו רגישות לאחד מרכיבי החומר, זיהום או דלקת באזור הטיפול, מחלה ויראלית או זיהומית בזמן הטיפול, הריון והנקה. 

במקרים מסוימים, כמו בטיפולים בטווחי זמן קצרים מדי, עשויים חלק מהמטופלים (כ- 1% - 5%) לפתח נוגדנים לבוטולוטוקסין, מה שמוביל לירידה באפקט החומר ובתוצאה הרצויה.
יחד עם זאת, כאשר הטיפול נעשה במרווחי זמן נכונים, מחקרים מראים שהזמן הדרוש בין טיפול לטיפול מתארך.
ככלל ניתן לחזור על הטיפול אחת לחצי שנה.

חומצה היאלורונית (היאלורונן) הינה חומר טבעי המצוי בגוף שלנו, שתפקידו להזרים ולספק את לחות ונוזלים החיוניים להתחדשותו ורעננותו של העור.
עם השנים ותנאים סביבתיים כמו קרני השמש, זיהום אויר, תזונה וכיו"ב, הריכוז הטבעי וטיב החומצה ההיאלורונית בגוף יורד והעור מאבד מנפחו ומציקותו, והופך ליבש וחסר ברק. כל אלו מהווים מה שקרוי "סממני הגיל".
ההיאלורונן המוזרק לעור, נותן נפח לעור הפנים ומחדש את התהליכים הטבעיים של הגוף, אשר פחתו עם השנים עקב התבגרות טבעית. לאחר הטיפול העור מקבל שוב את נפחו ורעננותו ומכאן להצערה נראית של עור הפנים. להיאלורונן סגולה לטשטוש קמטים וסימנים בעור שנגרמו כתוצאה מצלקות, חבלות או הזדקנות העור.

השימוש בחומצה היאלורונית המוזרק על ידי הרופא, משמש לקשת רחבה של טיפולים הקשורים במילוי ורענון העור. מבין עיקרי הטיפול ניתן למנות את הטיפולים הבאים:
קמטים בצדי העיניים.
שקעי חיוך הנוצרים מכיוון האף לצדי הפה (קמטי סוגריים).
קמטי "זעם" שבין הגבות.
שקעים אנכיים מצדי הפה לסנטר (מריונטה).
חידוש והדגשה של קו השפה (שמתכווץ ונעלם עם השנים).
קמטי המעשן (מעל השפה העליונה).
מילוי שפתיים דקות וקמוצות.
יצירת סימטריה בין אזורים שונים בפנים.
העלמת וטשטוש סימני אקנה.
מילוי עצמות לחיים ושקעי הרקות.
חידוד קו הלסת.
מתן נפח והעלמת קמטי לחיים.

ישנן מספר חברות המייצרות סוגים שונים ורבים של החומר המוזרק היאלורונן.
גם כאן יש טווח מחירים רחב בין המוצר למוצר. פער מחירים הנגזר מאיכות החומר וסוג המותג.
בפשטות ניתן לומר שאיכות החומר (ומחירו) משתנה על בסיס סמיכותו של החומר. ככול שהחומר סמיך יותר כך הוא יקר יותר, התוצאה הנראית לעין טובה יותר ועיקר הפער נוגע למשך הזמן שהחומר מחזיק בגוף ומשמר את תוצאת הטיפול. בעוד שהתוצאה הנראית בחומרים הדלילים יותר מחזיקה למספר חודשים (כחצי שנה), החומרים הסמיכים יותר ומהמותגים המוכרים יותר מצליחים להישמר אף עד כשנתיים.

תוצאת הטיפול מתקבלת מיד בגמר הטיפול.
עם זאת, מרגע סיום הטיפול נוצרת בצקת הנגרמת עקב הדקירה והחדרת החומר לעור. לרוב יתכנו גם שטפי הדם הנגרמים עקב הטיפול.
תופעות אלו חולפות לאחר מספר ימים ולאחר מכן ניתן לראות את התוצאה במלוא הדרה.

משך הזמן בו נראית תוצאת הטיפול, תלוי במספר מרכיבים, שעיקרם אזור הטיפול וסוג החומר.
על בסיס הפרמטרים הללו, ניתן לומר שתוצאת הטיפול נשמרת לתקופה של בין 6 חודשים לשנתיים, כאשר לחומרים הסמיכים יש יתרון משמעותי על משך הזמן בה תוצאת הטיפול נראית.

סוג החומר נבחר בהתאם לאזור הטיפול ומשך זמן התוצאה המבוקש.
גם מוניטין החברה המייצרת הוא שיקול שבדרך כלל נלקח על ידי מטופלים, אשר לרוב מעדיפים לצרוך חומר מחברה מובילה עם מוניטין חזק.
השיקול העיקרי בבחירת החומר הוא משך זמן התוצאה הרצויה.
מטופל המבקשת תוצאה הנמשכת לאורך זמן ארוך יותר, יעדיף חומר סמיך יותר של חברה בעלת שם ומוניטין.
מובן שככל שהחומר סמיך יותר ומוכר יותר, מחירו גבוה יותר.

החומר ניתן להזרקה כמעט בכל אזור מבוקש.
בפגישת הייעוץ עם הרופא, מתקבלת החלטה לאילו אזורים ואת הכמות הדרושה, על בסיס התוצאה המבוקשת.
מכיוון שתמיד ניתן להוסיף חומר עד הגעה לתוצאה הרצויה, ומאחר שתוצאה רצויה הינה עניין אינדיבידואלי לפי רצון המטופל, מומלץ להתחיל בהזרקת כמות קטנה לעל אזור ולפי הצורך והתוצאה (המתקבלת מיידית) להחליט אם והיכן להוסיף.

בהיעדר בעיות רפואיות מיוחדות, ניתן לומר שהטיפול מתאים לכל אחד.
בזמן פגישת הייעוץ עם הרופא, המטופל משיב לשאלון רפואי ועל בסיסו ניתן להבין האם קיימת מגבלה כלשהי בקבלת הטיפול.
מובן שככל שמתחילים לעבור את הטיפול מוקדם יותר, כך התוצאות המתקבלות טובות יותר ונראות יותר.

קנולה היא מחט עם מאפיינים מיוחדים שהופכים אותה מתאימה במיוחד לטיפולים אלו.
המדובר במחט ארוכה עם גמישות מיוחדת וציפוי סיליקון.
בטכניקה חדשנית זו, די לרוב בדקירה אחת, אשר ממנה מוחדרת המחט לתוך העור.
גמישותה  והסיליקון המצפה אותה, מאפשר תנועה רכה וקלה בתוך העור ופיזור אחיד ושווה של החומר המוזרק.
המבנה הייחודי של המחט מפחית משמעתית שטפי דם הנגרמים לרוב עקב הזרקה עם מחטים רגילות. עוד יתרון של הקנולה הוא בהפחתת תחושת הכאב הנלווה לטיפול.
הטיפולים המבוצעים על ידי ד"ר שירה אליאב נעשים באמצעות מחט זו.

הטיפול נעשה על ידי זריקת מחט והחדרת חומר המילוי לאזורים הרצויים.
באמצעות הקנולה מופחתת משמעותית כמות הדקירות בטיפול (לרוב די בדקירה אחת כדי להגיע לאזורים נרחבים), דבר אשר כשלעצמו מפחית את מידת הכאב.
טרם הטיפול נמרח חומר מאלחש על העור אשר מטשטש משמעותית את תחושת הדקירה.
בנוסף, ברוב חומרי המילוי ישנו חומר אלחוש לידוקאין אשר מסייע הוא לטשטוש התחושה.
לסיכום ניתן לומר שבזמן הטיפול מורגשת הדקירה. חומרי האלחוש מצליחים את לטשטש את הכאב עד כדי תחושת אי נוחות קלה ורגעית.
חשוב לזכור כשהדקירה היא מקומית ותחושת הכאב חולפת מיד בגמר הטיפול.

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המצוי בגופנו.
מסיבה זו ידועים מקרים נדירים בלבד של אלרגיה לחומר.

החדרת חוטים דקים לאורך אזורי המתיחה, הנתפסים ברקמת העור ומביאים להרמתו.
בשיטה זו מוחדרים החוטים לאזורים המבוקשים, בשכבת שומן התת עורי, באמצעות מחט קהה וארוכה (Cannula) ולאחר מכן, הרופא מוציא את המחט והחוטים נשארים בפנים.
החוטים נותרים כגוף זר בתוך העור, אשר סביבם בונה הגוף רקמה פיברוטית אשר תומכת ומחזיקה את העור, גם לאחר מסיסותם של החוטים.

לכל מי שעם השנים החל לראות קמטוטים על עור הפנים ונפילה של העור.
הטיפול מתאים לבעלי עור שנפל עם השנים, באופן בו טיפולים אסתטיים כבר אינם מסייעים, אך עדיין לא בצורה דרסטית המחייבת מתיחה באמצעות ניתוח.
הטיפול מקובל מאוד קרב בני גיל 30 עד 50, ואף למעלה מכך, תלוי בסוג העור ובמצבו. לרוב, אנשים בעלי עור עבה במיוחד או בגילאים מתקדמים יותר, נמצאים כאינם מתאימים לקבלת הטיפול.

כ- 18 עד 24 חודשים, תלוי במטופל ובסוג הטיפול.

התוצאה מתקבלת מיד בגמר הטיפול. בחלוף כשבועיים ימים ניתן לראות תוצאה סופית.

הטיפול עצמו כרוך במידת כאב קלה. הטיפול מתחיל בפעולת אלחוש נרחב באזור הטיפול הכרוך במידה של כאב. לאחר מספר דקות בהם מתחיל להשפיע חומר האלחוש, מתבצע הטיפול של החדרת החוטים.  

לרוב בטיפול הרמת פנים באמצעות חוטים תקופת החלמה קצרה וכבר בחלוף יום-יומיים ניתן להמשיך בשגרת החיים הרגילה. יתכנו שטפי דם ובצקות בפנים, אך לרוב ניתן לטשטש אותם במעט איפור וגם הם חולפים בימים שלאחר הטיפול.

לרוב ידועות תופעות של שטפי דם ובצקות, או תחושה מעט חריגה בפנים. תופעות אלו חולפות לרוב בימים שלאחר הטיפול.

כמו תמיד, קיימים מספר סוגי חוטים, של חברות שונות ובטכניקות שונות. אצל ד"ר שירה אליאב, מתוך המחויבות לבצע אך ורק את הטיפולים הטובים ביותר שתוצאתם הוכחה לאורך שנים, נעשה שימוש בחוטים מסוג Aptos, הנחשבים לפורצי הדרך בתחום ולטובים ביותר בעולם. הטיפול בשיטה זו אמנם מעט יקר יותר, אך תוצאתו מוכחת וכך גם משך זמן האפקטיביות שלו הארוך ביותר.