צור קשר

החומרים שלנו

בית > מגוון הטיפולים > החומרים שלנו

החומרים שלנו

ד"ר שירה אליאב משתמשת אך ורק בחומרים הטובים, האיכותיים ביותר ואלה שנמצאו במחקרים בעלי ההשפעה הממושכת ביותר. זו התחייבות עליונה במרפאות של ד"ר שירה אליאב.
כל החומרים שבשימוש במרפאות של ד"ר שירה אליאב בעלי אישור משרד הבריאות, ה- FDA האמריקני וה- CE האירופאי.
לרווחתכם ולתחושת הביטחון הבאנו לכם מורה נבוכים של החומרים הנמצאים בשימוש במרפאות של ד"ר שירה אליאב.
 
כיצד נוצרים קמטים?
קמטים הם חלק טבעי מתהליך של התבגרות והזדקנות. הם מואצים ומתרחשים בתדירות גבוהה באזורים החשופים לשמש ולסביבה, כגון: פנים, צוואר, גב הידיים והאמות. במשך הזמן, העור נהיה דליל יותר, יבש יותר ופחות אלסטי ומאבד מהנפח הטבעי. בסופו של דבר, כל אלו גורמים לקמטים - קמטוטים או קמטים עמוקים החודרים לשכבות העור. בנוסף ישנם גורמים נוספים הקשורים להזדקנות מוקדמת של העור, כמו אורח חיים, עישון, תזונה, גנטיקה וסוג העור (שכיחות גבוהה יותר בקרב אנשים עם שיער בהיר, עיניים כחולות ואחרים).
 
במרפאות של ד"ר שירה אליאב ניתנים הטיפולים הרפואיים המתקדמים ביותר, שהוכחו במחקרים כבעלי השפעה על תהליך הזדקנות העור ולגבי יכולתם להביא לרענון מראה העור, טשטוש והעלמת קמטים והשבת הנפח שאבד עם השנים. ד"ר שירה אליאב משתמשת אך ורק בחומרים האיכותיים ביותר בעלי כל תווי הבטיחות של משרד הבריאות, ה- FDA האמריקני וה- CE.
 

מה הם בוטוקס ודיספורט?

שניהם הבוטוקס ודיספורט, הנם בוטוליניום טוקסין מסוג A, שמטרתם שיפור זמני של מראה הקמטים. בטיפול רפואי בו מוזרק הטוקסין לשכבות העמוקות של העור, ניתן לטשטש ולהעלים קמטים בינוניים עד עמוקים.
 
זהו טיפול לא ניתוחי המוזרק ישירות לתוך השרירים האחראיים לקמטי הפנים (על פי רוב – בצדי העיניים, בין הגבות ובמצח). הטוקסין פועל באופן בו הוא יוצר חסימת אותות עצביים לשרירים המוזרקים, מה שמביא להפחתה משמעותית בפעילות השרירים הגורמת לקוי השבר בעור ולקמטים, ומעניק מראה חלק ורגוע יותר.
 
בכל אחד מהחומרים, הטיפול אורך כחצי שעה בסך הכול ותוצאותיו נראות למשך כ- 3 עד 6 חודשים, כאשר תחילת התוצאות נראות בבוטוקס  תוך כ 4-7 ימים, ואילו בדיספורט עשויה להיראות בחלוף 3-7 ימים.
 
ד"ר שירה אליאב מדגישה כי כל אדם מקבל טיפולים אלה באופן שונה וכל מטופל יכול לחוות את תחילת התוצאה תוך פרק זמן שונה. אצל ד"ר שירה אליאב המטופלים מגיעים לטיפול המשך (Touch Up), בחלוף שבועיים מהטיפול על מנת להביא לתוצאה רצויה מלאה.
 
"לעתים קרובות, נמצאת רגיעה כמעט מלאה בשריר כבר אחרי שבוע אחד. טיפול חוזר בחלוף שבועיים (Touch Up) מאפשר לי להעריך התגובה של המטופל לטיפול באופן מדויק ולהעניק את הטיפול המשלים לתוצאה מושלמת"
ד"ר שירה אליאב.
 
למה לצפות?
כבר בפגישת הייעוץ נבנית תכנית טיפול על ידי ד"ר שירה אליאב, בהתאם לתוצאות המבוקשות. לפני תחילת הטיפול, ד"ר שירה אליאב תלמד את הבעות פנייך ואת מבנה השרירים שלך. היא תדון איתך איזה מוצר יהיה הטוב ביותר לטיפול בקמטים, בהתאם למבנה האנטומי שלך. הפילוסופיה של ד"ר שירה אליאב היא "Less Is More". ככל שהטיפול ממוקד יותר ועדין יותר כך הוא מתאים יותר ומביא לתוצאה אלגנטית יותר. גישה טבעית זו מביאה לתוצאה של חזרה אחורה בזמן למראה צעיר ורענן יותר, ולא מראה גרוטסקי הבולט החוצה.
 
הטיפול אינו מצריך הרדמת המקום, כי אם אלחוש מקומי המשך רגע קט שמיד לאחריתו ניתן להתחיל בטיפול. הטיפול אינו כרוך בכאב כי אם בעקצוץ קל לשניה. מיד לאחר הטיפול ניתן להבחין בגבשושיות קלות באזור הטיפול, המכונות גם Bug Bite, החולפות בדרך כלל בתוך כשעה. יש מטפלים שקופצים לטיפול ממש בזמן ארוחת הצהריים וחוזרים לאחר מכן לשגרה כרגיל. במקרים מסוימים תתכן מעט נפיחות או שטף דם, שניתן להעלימם עם קצת מייקאפ.
 
ד"ר שירה אליאב מזכירה כי בין מעלותיו הידועים של הטוקסין הוא בטיפול נגד מיגרנות. מטופלות ומטופלים רבים הסובלים מכך, מעידים על שיפור ניכר לאחר הטיפול.
 
האם ישנן תופעות לוואי?
ד"ר שירה אליאב מעידה כי מעולם לא ראתה מטופל אשר חווה תופעת לוואי חמורה של מוצרים אלו. עם זאת, ארגון המזון והתרופות האמריקני  ה- FDA הנחה את החברות לפרסם פוטנציאל של תופעות לוואי בשימוש בחומרים אלו. כמו בכל תרופה, גם בשימוש בבוטוליניום יתכנו מספר תופעות לוואי. חשוב לציין כי בשימוש מקומי, בטיפול הנעשה על ידי רופא במינונים הנכונים, תופעות לוואי הינן עניין נדיר מאוד, החל באזור הטיפול ואשר חולף לרוב תוך זמן קצר.
 
במקרים חמורים תופעת הלוואי יכולה להתפשט מעבר לאזור הטיפול עצמו. תופעות אלה יכולים לגרום לסימפטומים של מצב חמור שנקרא בוטוליזם. תסמינים של בוטוליזם יכולים לקרות שעות עד שבועות לאחר ההזרקה והוא עשוי לכלול בעיות בליעה או נשימה, חולשה, ראייה מטושטשת, צניחת עפעפיים, צרידות או אובדן קול, אובדן שליטה על שלפוחית ​​השתן.
 
תופעות נדירות אלו קיימות בעיקר באוכלוסיות סיכון כמו ילדים ומבוגרים שטופלו בבעיות של התכווצות שרירים, שהטיפול היה כרוך במינונים גבוהים של הטוקסין, ובמיוחד בחולים שיש להם בעיות רפואיות בסיסיות שיכול לגרום לתסמינים אלה.
 
בעת הגעה לייעוץ רפואי יש לומר לרופא את כל הפרטים הבאים:
 • שימוש בתרופות, כולל תרופות מרשם ללא מרשם, ויטמינים וצמחי מרפא.
 • אם יש לך מחלה המשפיעה השרירים והעצבים.
 • אם הינך בהריון או מיניקה.
 • אם יש לך אלרגיות לכל מוצרי רעלן הבוטוליניום.
 • אם יש לך בעיות רפואיות כמו בעיות נשימה (כגון אסטמה או אמפיזמה), בעיות בליעה, בעיות דימום, סוכרת, בעיות בקצב לב או אחרות, מתכנן לעבור ניתוח, או תוכניות עבור ניתוח פנים.
 • אם יש לך חולשה של שרירי המצח שלך (כגון בעיות בגבות שלך), עפעפיים שמוטים, או כל שינוי אחר במראה הכללי של פניך.
 • אם את מתחילה או הולכת להתחיל טיפול תרופתי חדש בזמן שאת תחת השפעת בוטוקס או דיספורט בלי לדבר עם הרופא שלך תחילה.
 
דגשים לאחר הטיפול
הדגש הגדול ביותר הוא להישמע להנחיות הרופא.
 • ניתן להניח קרח על אזור הטיפול כדי להקטין את הסיכוי של שטפי דם או נפיחות.
 • לא ליטול תרופות כמו איבופרופן, אספירין, מוטרין או כל מוצר מבוסס אספירין אחר, במהלך 24 השעות הראשונות
 • לא לשכב במהלך 4 שעות לאחר הטיפול (וזה לא קשה עבור רוב הנשים..).
 • אל תצפי לראות את תוצאות הטיפול, אלא בחלוף שבוע. בניגוד לחומרי מילוי, תוצאת הטיפול בבוטוליניום נראית בחלוף מספר ימים.
 • אין לעסות את אזור הטיפול. שטיפות עדינות מומלצות בימים הראשונים.
 • להימנע מטיפול פנים במשך שבועיים.
 • להימנע מאימוני ספורט ומאמץ במשך 24 שעות.
 • אין לצרוך יין, בירה, או אלכוהול במשך 24 שעות.
 • צרי קשר מיידי עם הרופא אם יש לך סימפטומים לא רגילים, צניחת עפעף ניסיון או טשטוש ראייה.
 • קבעי את פגישת ההמשך שלך עם הרופא, לצורך וידוא התוצאה הרצויה וטיפול משלים (Touch Up).
 
 
איך אדע מתי לחזור?
כאמור, משך ההשפעה עבור בוטוקס ודיספורט עבור כל אדם עשויה להיות שונה. הממוצע הוא סביב 3 חודשים, אשר מתארך עם הזמן כאשר מקבלים את הטיפול באופן שיטתי. ד"ר שירה אליאב מקפידה שבין כל טיפול לטיפול יעבור פרק זמן של 5-6 חודשים לפחות, על מנת שהגוף לא יפתח נוגדנים לטוקסין מה שיגרום להפסקת השפעתו על הגוף.
ד"ר אליאב מדגישה כי הקמטים לא מופיעים ברגע מיד עם חלוף השפעת הטוקסין, וכי מדובר בהליך הדרגתי. לדבריה, "את לא מתעוררת בוקר אחד עם קמטים. אבל אם את מתחילה לחוש או לראות תחילתם של קמטוטים במראה הפנים, זה אומר שהגיעה העת לקבוע פגישה במרפאה לטיפול המשך".
 
טיפולים נוספים בבוטוליניום טוקסין
לבוטוליניום טוקסין נודעה הצלחה גם בטיפולים הבאים:
 • מניעת חשיפה מוגזמת של החניכיים [Gummy Smile]: מצב בו בעת חיוך מתכווצת ומורמת השפה העליונה של הפה עד חשיפה מוגזמת של החניכיים. מצב הפוגע במראה האסתטי של החיוך ובדרך כלל גורם לחוסר בטחון והימנעות מחיוך או חיוך המלווה ביד על הפה. הרפיית שריר השפה העליונה, באמצעות הבוטוליניום, מונעת תופעה זו וניתן להגיע לתוצאה רצויה של הנמכת השפה עד לקו השיניים.
 • מניעת הזעת יתר [Hyperhidrosis]: בטיפול זה מוזרק החומר לשכבת ה- Intradermally בעור, מה שמביא להפחתה משמעותית בפעילות בלוטות הזיעה, וגורם להפחתה משמעותית של כמות הזיעה הניגרת על הגוף. הטיפול מבוצע באזורים הרצויים (בדר"כ אזור הפנים והמצח, בית שלי, עורף, כפות ידיים וכפות רגליים).

חומרי מילוי

מהם חומרי מילוי?
במרפאות של ד"ר שירה אליאב נעשה שימוש אך ורק בחומרים המוכרים והבטוחים ביותר, (מבוססי חומצה היאלורונית) עם אישור משרד הבריאות, ה- FDA האמריקני וה- CE – כגון: רסטיליין, ג'ובידרם ו-בילוטרו.
 
מילוי הוא חומר המוזרק לתוך העור שמטרתו להחליק קמטים ולהשיב נפח לאזורי הפנים, אשר אבדו מנפחם והידלדלו עם השנים. סוג המילוי ושיטת הטיפול נקבעת בפגישת הייעוץ בהתאם לסוג ואופי הקמט – קמט מסוג קו דק, קפל שקוע או קמט עמוק שמגיע לכדי שבר עור.
מאמר זה יסקור את חומרי המילוי השונים בהם נעשה שימוש במרפאותיה של ד"ר שירה אליאב. חומרים אלו נבחרו בהתבסס על האיכות, פרופיל הבטיחות שלהם והתוצאות האופטימליות למראה טבעי. לבסוף, ד"ר שירה אליאב משתמשת רק בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות, ה- FDA האמריקני וה- CE האירופאי, בעלי תאימות ביולוגית לעורך, כלומר הם הכי טבעיים ותואמים ל- DNA של עורך, מה שמביא לתוצאה אופטימאלית.
השפעת הטיפול היא מיידית ותלויה בסוג החומר ובמבנה האנטומי של האזור המוזרק. בהתאמה לכך ולקצב חילוך החומרים של כל מטופל, הטיפול עם חומר איכותי נראה עד כשנה מיום הטיפול, או יותר.
"פיסול פנים" הוא טכניקה, לפיה הטיפול לא מתרכז רק בנקודה או איזור ספציפי, כי אם בשיפור כללי של מראה העור והדגשת תווי הפנים, המגיע עד לכדי פיסול ועיצוב של ממש – והכול במראה טבעי ורענן.
 
מה ההבדל בין חומר מילוי לבוטוקוס או דיספורט?
תחילה חומרי המילוי הנעשים בשימוש אצל ד"ר שירה אליאב הנם מבוססי חומצה היאלורונית, בעוד בוטוקוס ודיספורט מבוססים על בוטולניום טוקסין.
הבוטוקס והדיספורט פועלים בדרך של הרפיית השריר ובכך מונעים את יצירת הקמטים. הטוקסין מנטרל את עצב השריר ובכך מונע ממנו לגרום לכיווץ העור וגרימת קמט. בכך ניתן להגיע לתוצאה של עור חלק יותר ובעיקר למניעה עתידית של קמטים בנטרול אותו הגורם (השריר) אשר גורם לקמטים עם השנים. הרפית השריר לוקחת זמן ומתרחשת בחלוף כשבוע מיום הטיפול.
עם חומרי מילוי, ההשפעה הקוסמטית היא מיידית, וניתן להבחין בטשטוש הקמט עד היעלמותו כבר בגמר הטיפול. הסיבה לכך היא כי המילוי חודר לתוך שכבות העור העמוקות (הדרמיס או ההיפודרמיס) ומגדיל את נפחה של הרקמה הרכה כדי "למלא" את הקמט. התוצאה הקוסמטית התרככות ומראה חלק וטבעי של הקמט עם שימור התנועה וההבעה.
 
האם אני הולכת להיראות לא טבעי?
ד"ר שירה אליאב, רואה בעבודתה כ"אמנות של פיסול פנים". "אני רוצה שהמטופלים שלי יצאו את המרפאה בתחושה טובה ובמבט צעיר ורענן. אני לא רוצה שהמטופלים שלי יראו 'עשויים' או 'מלאכותיים'. אני רוצה שחבריהם יאמרו להם שהם נראים נינוחים או רעננים, שמשהו אצלם מרגיש טוב, אבל מבלי שיוכלו לשים את האצבע על מקור השינוי. זו בעיניי הבשורה... מטופלות רבות שלי הן אמהות, נשות קריירה, ונשים מבוגרות עם אורח חיים מלא ותובעני. אין להן 'זמן השבתה' וחלק לא רוצות לקיים את דיון עם חברים או בני זוגן על מה שהן בוחרות לעשות לעצמן להרגיש ולהיראות צעירות ורעננות. לכן אני מאוד זהירה לכבד את הפרטיות שלהן ולפסל להן מראה טבעי, מחודש ובקנה אחד עם התוצאות המבוקשות".
 
האם זה כואב?
התשובה הנכונה ביותר לשאלה זו שזה מאוד תלוי בסף הכאב של כל אחד ואחת מהמטופלים. מטבע הדברים, לנשים סף כאב גבוה יותר והן פחות מתלוננות על הכאב. נזכיר כי הטיפול מלווה בחומרי אלחוש מקומיים אשר כמעט ומעלימים לגמרי כל תחושת כאב. בהינתן כי מדובר בטיפול קצר יחסית, ניתן לומר שמדובר יותר בתחושת אי נוחות מאשר כאב של ממש.
 
ד"ר שירה אליאב מציינת כי לבעלי חרדות (ולגברים..), בדר"כ היא מציעה הרדמה מקומית שמעלימה כמעט כל תחושה מהטיפול.
 
האם הטיפול מלווה בסימני פציעה בפנים?
ברוב הטיפולים של מילוי, אפילו תחת ידיים עדינות של ד"ר שירה אליאב, ייתכנו סימנים של שטפי דם לאחר הטיפול, נפיחות או אודם. כל אחד מהם, אתה יכול להסתיר עם קצת איפור. בטכניקה המתקדמת של ד"ר שירה אליאב, באמצעות מחט ה- Cannula [עוד על נפלאות הקנולה תמצאו באתר שלנו), ניתן להוריד למינימום את סימני הטיפול. סימני הטיפול על פי רוב, מטשטשים ונעלמים בחלוף מספר שעות עד כ- 3 ימים, תלוי באזור הטיפול, סוכ הטיפול וסוג העור.
עם בוטוקס ודיספורט כמעט ואין כלל סימני החלמה ובמקרים מעטים שטף דם קטן ומקומי וגבשושיות קטנות שנעלמות תוך כשעה.
בכל אחד מהטיפולים, רצוי להניח לאחר הטיפול מעט קרח כדי להפחית את סימני הטיפול ולהעלימם במהרה. כמובן שבכל מקרה של תופעות החורגות מהמפורט כאמור, יש ליצור קשר עם הרופא להמשך הנחיות.
 
האם בגמר השפעת הטיפול יוחמרו הקמטים שטופלו קודם לכן?
לא! אם כבר, הקמטים יהפכו מעט רכים יותר וככול שהטיפול נמשך ועקבי, כך תבחינו כי נדרש פחות חומר לכל קמט וכי פרק הזמן שבין טיפול לטיפול יגדל. לעיתים אנשים טועים לחשוב כי עם התפוגגות השפעת ההליך,  הם יתעוררו בוקר אחד עם עור מקומט. זה לא קורה משום שהתפוגגות ההשפעה של הטיפול היא הדרגתית ונמתחת על פני תקופת זמן.
 
האם ניתן לחזור לפעילות רגילה בגמר הטיפול?
כמעט לחלוטין. רוב המטופלים חוזרים לשגרה מלאה מיד בגמר הטיפול. עם זאת חשוב לתת דגש למספר נקודות כדי להשלים את תהליך ההחלמה במהרה ובבטחה. במהלך 24 השעות הראשונות יש להימנע מהפעלה מסיבית של שרירי הלסת ולהימנע ממזונות כמו אומצות וכיו"ב. בנוסף, כדאי להימנע מדברי מזון חמים או קרים במיוחד, כמו מרק או גלידה. כך גם לגבי צריכת אלכוהול. חשוב לזכור כי גם פעילות גופנית או חשיפה ממושכת לשמש עשויים לגרום להגדלת המפיחות ולפיכך רצוי להימנע גם מגורמים אלו. לאלה שאוהבים לישון על הבטן, רצוי לישון על הגב בלילה שלאחר הטיפול.
 
מתי עלי לחזור לטיפול שלי הבא?
מאוד תלוי בסוג הטיפול והאזור המטופל.
עבור בוטוקס ודיספורט, זה יכול לנוע בין 3-6 חודשים, כאשר כל מטופל מגיב אחרת ומשך הזמן משתנה בין מטופלים. עם זאת חשוב לזכור שכדי למנוע עמידות הגוף לטיפול מומלץ להמתין 5 חודשים לפחות בין טיפולים.
עבור חומרי מילוי, משך הזמן בין הטיפולים יכול להיות בין 6 עד 12 חודשים ויותר, תלוי בעיקר בסוג החומר, איכותו ומידת סמיכותו. ד"ר שירה אליאב משתמשת בחומרים האיכותיים והיקרים ביותר, כך שמשך הזמן בין הטיפולים הוא מקסימאלי ועומד על ממוצע של כשנה.
חשוב לזכור כי בצריכה קבועה של הטיפול, משך הזמן בין טיפול לטיפול מתארך והטיפול מחזיק לזמן רב יותר.
 
 
סוגי חומרי מילוי
 
רסטילן ופרלן [RESTYLANE AND PERLANE]
היתרונות של חומר זה:
 • ביוקמפטיבילי, לא רעיל. חומר שאינו זר לגוף ומתפרק טבעי.
 • השפעה מיידית.
 • Restylaneפרופיל בטיחות מוגדר היטב.
 • אינם מכילים חלבונים מן החי.
 • היפו אלרגני.
 • זמין עם הרדמה להפחתת התחושה בזמן הטיפול.
 • מאושר משרד הבריאות, FDA ו- CE.
 • חומר בעל מידת סמיכות גבוהה עם תוצאות המחזיקות לאורך זמן רב.
 

רסטילן:


מהמותגים המוכרים והמוערכים בתחום הרפואה האסתטית.
חברת רסטילן הייתה הראשונה לייצר חומר מילוי מבוסס חומצה היאלורונית שקיבל את אישור ה- FDA בארצות הברית, ושנבדק ביותר במחקרים קוסמטיים, עם ניסיון שימוש של יותר מעשור. חומצה היאלורונית היא מרכיב טבעי בדרמיס של העור האנושי. ככל שאנו מתבגרים, בתהליך של הזדקנות טבעית יחד עם ניזקי השמש והסביבה, מידת החומצה ההיאלורונית פוחתת והעור הופך מדולדל ונפול. בטיפול באמצעות החומצה ההיאלורונית ניתן להשיב לפנים את המראה הטבעי שלהם ואך להוסיף במקומות בהם רוצים להדגיש את תווי הפנים ולהביא לפיסול של ממש, כמו הדגשת קו הלסת, עצמות לכיים, שפתיים, העלמת קפלי Nasolabial - (שטחי סוגריים סביב הפה) וקפלי מריונטה (קפל אנכי לצדי הפה היורדים לסנטר), ואף תיקון דפורמציות באף לאחר ניתוח פלסטי.
Restylane Results Restylane Results  
 

פרלין PERLANE -

פרלין הוא גם מוצר המבוסס חומצה היאלורונית, מתוצרת חברת רסטילן.
הפרלין משמש למגוון רחב של טיפולים בפנים ומוזרק בעיקר לתוך שכבת הדרמיס העמוקה, לטשטוש קמטים בדרגה בינונית וקפלים עמוקים. פרלן הוא אידיאלי עבור קפלי nasolabial עמוקים מאוד (קמטי "סוגריים" לצד האף והפה) ומעניק מראה טבעי ושחזור מלא של נפח העור. את תוצאות הפרלין ניתן לראות למשך 10 - 12 חודשים ואף יותר.
Perlane Results
 
 
 
סקין-בוסטרס – SKIN-BOOSTERS
הסקין בוסטרס התגלה כטיפול חדשני לרענון ולהצערת העור.כידוע, מקורו של עור נפלא טמון בשכבות העמוקות של העור. בדיוק בשל כך פותחה סדרת ה- סקין בוסטרס מבית רסטילן, המעניקה לחות אל תוך השכבות התת-עוריות, היכן שהעור שלך הכי זקוק לה.
החומר המוחדר לעור פועל מתוך העומק אל פני השטח ומעניק לעורך מראה זוהר ונהדר

כיצד זה עובד?
מוצרי הסקינבוסטרס מבוססים חומצה היאלורונית המבוססת בטכנולוגיה ייחודית, ומאפשרים ספיחה אדירה של מים ושימורם לתקופה של מספר חודשים.
כמפורט במאמרים המפורסמים באתר זה, חומצה היאלורונית היא חומר הנוצר בגופנו באופן טבעי, כאשר מבין תפקידיה, לספוח מולקולות מים. כתוצאה מהחזקתם של מולקולות המים, מקבל העור תכונות אלסטיות, מיצוק ומראה זוהר ורענן.
עם התבגרותנו יורדת איכותו של העור – תפקודה וריכוזה של החומצה ההיאלורונית הטבעית המיוצרת בגופנו נפגעים, והיא מאבדת חלק ניכר מיכולתה לספוח מים ולהחזיקם. תהליך נוסף שמתרחש הוא היפרדותם של סיבי הקולגן והאלסטין, אשר גורם גם הוא למראה ותחושה של עור יבש, מחוספס, זקן וחסר אלסטיות.
מוצרי הסקין בוסטרס משלימים עבורך את רמתה ואיכותה של החומצה ההיאלורונית ומשיבים לעורך רכות ומראה קורן – זה הסוד במשפט.
לסקין בוסטרס מגוון אפשרויות טיפול ומתבצע בעיקר באזורים הבאים:
פנים, צוואר, גב כף היד ומחשוף (décolletage) ולשיפור מראה ומרקם העור.

הטיפול
האפקט של הסקין בוסטרס נבנה באופן הדרגתי מטיפול לטיפול ועל כן ההמלצה היא לסדרה של 2-3 טיפולים עוקבים במרחק של 2-4 שבועות זה מזה – בהתאם לאבחון שמתבצע על ידי הרופא.
הטיפול עצמו נמשך כ- 20 דקות, ולאחר אלחוש מקומי כמעט ואינו מורגש כלל.
באמצעות מזרק הסקין בוסטרס המיוחד שפותח בטכנולוגיה ייחודית – THE SMARTCLICK SYSEM, עבודת הרופא בזמן הטיפול, נעשית בדיוק ובבקרה מיטביים, ומביא לתוצאה טבעית והרמונית.

לכמה זמן נשמרות התוצאות?
בתום סדרה של 2-3 טיפולים יקבל העור מראה זוהר כמו גם תכונות של אלסטיות, מיצוק ורכות למגע, עקב עידוד יצור חלבונים כגון קולגן ואלסטין והלחות הרבה הנמשכת לאזור הטיפול.
בשל ייצובה של החומצה ההיאלורונית יימשך מראה זה למשך תקופה של 6-10 חודשים, כאשר טיפול נוסף לאחר 6 חודשים יישמר את האפקט לשנה נוספת.
מסקרים שנערכו בין מטופלים ומטופלות, נמצאה שביעות רצון גבוהה של מטופלים לאחר קבלת הטיפול, לאור התוצאות שנראו. 96% מהמטופלים דיווחו כי יחזרו על הטיפול.

ג'ובידרם  - JUVEDERM

בדומה לרסטילן, מהמותגים הידועים והמוערכים בשימוש הרפואה האסתטית.
הג'ובידרם גם הוא חומר מילוי המבוסס חומצה היאלורונית, אשר בזכות סמיכותו ואיכותו, הוא אפקטיבי לזמן רב במיוחד.
יתרונות הג'ובידרם:                                                                         
 • ביוקמפטיבילי, לא רעיל. חומר שאינו זר לגוף ומתפרק טבעי.
 • השפעה מיידית.
 • פרופיל בטיחות מוגדר היטב.
 • אינו מכיל חלבונים מן החי.
 • היפו אלרגני.
 • זמין עם הרדמה להפחתת התחושה בזמן הטיפול.
 • מאושר משרד הבריאות, FDA האמריקני וה- CE
 • חומר בעל מידת סמיכות גבוהה עם תוצאות המחזיקות לאורך זמן רב.
 
יחד עם רסטילן, חומרי המילוי של ג'ובידרם הם מהבטוחים, האיכותיים והיקרים, שבשימוש הרפואה האסתטית.
חומרי המילוי של ג'ובידרם מוזרקים במהלך הטיפול אצל הרופא לשכבת הדרמיס העמוקה שבעור, לטיפול בקמטים במידה בינונית עד קפלים עמוקים ושברי עור. הטיפול בג'ובידרם נראה למשך חודשים ארוכים, עד שנה ולמעלה מכך, תלוי בסוג הטיפול והמטופל.

Juvederm ResultsJuvederm Results

כ
וייקרוס –  VYCROSS 

 
 חומר מילוי המבוסס חומצה היאלורונית בטכנולוגיית הוייקרוס, והמהווה את "סדרת היוקרה" מבית ג'ובידרם. הוייקרוס הנו מהפילרים היקרים והאיכותיים ביותר ברפואה האסתטית.
מוצרי הוייקרוס, כמו כל מוצרי ג'ובידרם הנם בעלי תו איכות ומאושרי משרד הבריאות ה- CE האירופי וה- FDA האמריקני.
בהיותם מבוססי חומצה היאלורונית, נועדו לטפל בקמטים שנוצרו עם השנים, טיפול בדילול העור והשבת נפחים שאבדו עם השנים. מעבר לכך, לסדרה זו יכולת מוכחת להביא לתוצאה של פיסול ועיצוב הפנים, בצורה הרמונית וטבעית, תוך הענקת מראה עור בוהק, חלק ומלא חיות.
לאור איכות החומר וסמיכותו, מוצרי הוויקרוס הפכו כפורצי דרך של ממש בהיותם אפקטיביים לפרק זמן של 18 – 24 חודשים.
כל חומרי ה- VYKOSS הנם בתוספת לידוקאין שהנו חומר אלחוש המפחית משמעותית את תחושת ההזרקה ומאפשר את ביצוע הטיפול בתהליך נעים יותר.

הפילרים בטכנולוגיית הוייקרוס מחולקים ל- 3 סוגים:
 JUVEDERM VOLUMA– הידוע והמוכר שבסדרת הוייקרוס.
חומר מילוי ייעודי לעיצוב והשבת נפחים באזורים שונים בפנים כגון עצמות לחיים, קו הלסת וסנטר. הייחודיות של ה- VOLUMA הוא בנפחים שהוא מעניק למראה הפנים והאזור המטופל. בעוד שטיפול בחומרי מילוי יכול למלא ולטפל בקמטים ביעילות, אין ביכולתו לפתור את בעיית אובדן הנפחים. באזורים אלו דרוש טיפול באמצעות חומר יעודי שפותח במיוחד למטרה זו, ואשר ביכולתו להעניק לפנים הרמה עדינה ולהשיב את הנפח שאבד עם השנים, זאת בצורה חלקה והרמונית הנשארת לאורך זמן רב.
השבת הנפח ללחיים באמצעות הווליומה מאפשרת טיפול באזורי הפנים ששקעו, עיצוב מחדש של קווי המתאר בפנים והרמה עדינה וטבעית של הפנים.
הנוסחה הייחודית של הווליומה בעלת כושר הרמה לתיקון אובדן נפח באזור הלחיים אשר נגרם בתהליך ההזדקנות.

 
 JUVEDERM VOLIFT– חומר מילוי לטיפול בקמטים בינוניים עד עמוקים (כגון הקמטים היורדים מצדי האף), ולאזורים הדרושים תוספת נפח.
עם הזמן, הלחיים, אזור הסנטר והלסת מושפעים מתהליך ההזדקנות הטבעי – אובדן נפחים, פגיעה בקונטור הפנים והתקיימותם של קמטים סטטיים כגון קפלי nasolabial עמוקים (בצדי האף היורדים מטה לצדי הפה) – הנם בין סממני הזדקנות.


ה- VOLIFT מעוצב לטיפולים עבור קמטים בינוניים עד עמוקים, מביא להשטחתם ומשווה מראה פנים טבעי ורענן.


JUVEDERM VOLBELLA – חומר מילוי המותאם במיוחד לשחזור קו השפתיים, להוספת נפח לשפתיים ולעיצובן מחדש, לטיפול בקמטים שטחיים וכן לטיפול באזורים מסביב לעיניים – במראה עדין, חלק וטבעי. התוצאה נראית מיידית ונשארת למשך זמן ארוך במיוחד ועד לשנה, בטיפול של מזרק אחד בלבד.

מה שהופך את ה- VOLBELLA למוצלח כל כך הוא בהיותו מבוסס טכנולוגיית ה- VYCROSS הייחודית אשר אפקטיבית יותר ובעלת תוצאות טבעיות הנשארות לאורך זמן רב יותר.

 

יתרונותיה של טכנולוגיית הוייקרוס על פני מתחריה:
 
 • כל יתרונות חומרי הג'ובידרם, המפורטים מעלה.
 • אפקטיביות התוצאה נראית מיד בגמר הטיפול.
 • חומר טבעי, אינו קבוע, אשר תוצאותיו נראות למשך הזמן הרב ביותר ועד ל- 18-24 חודשים.
 • ככל שניתנת הקפדה לקיום הטיפולים במועדם מרווח הזמן בין טיפולים מתארך ונדרשים פחות טיפולים, זאת בהינתן שלאחר הטיפול העור מתקן ומשפר את עצמו תחת קפלי וקמטי העור, באופן טבעי.
 • תופעות הלוואי שלאחר הטיפול מופחתות ועל פי רוב נעלמות כיום-יומיים לאחר הטיפול.
 
 
סיליקון  - Silicone
הסיליקון אשר בשימוש הרפואה האסתטית הנו חומר סינטטי המופק משמן הסיליקון.
מילוי קמטים בסיליקון מבוצע ע״י הזרקת טיפות מיקרוסקופיות במהלך מספר פגישות טיפול רצופות עם הרופא המטפל.
הטיפול בסיליקון הנו קבוע ותוצאתו בלתי הפיכה. סיבוכים רבים הכרוכים בחומר הסיליקון המוזרק לגוף הביאה לאיסורו במדינות רבות בעולם, אולם בישראל עדיין ישנם רופאים רבים העושים שימוש בחומר.
מקובל לבצע טיפול בסיליקון באזורים: עצמות לחיים, בין האף לפה, באזור הסנטר וכמובן בשפתיים.
ישנן תופעות לוואי וסיבוכים קשים העלולים להתרחש כתוצאה מהזרקת החומר ולכן מרבית הרופאים בישראל מתנגדים להזרקתו לצרכים קוסמטיים, כל שכן כאשר כיום ישנן חלופות טבעיות והרמוניות יותר, כמו החומצה ההיאלורונית.
לאור פוטנציאל הפגיעה בשימוש בסיליקון, לד"ר שירה אליאב הסתייגויות רבות משימוש בחומר זה, ולדעתה המקצועית חומר זה צריך להיות אסור בשימושים אסתטיים, ולא בכדי לא אושר על ידי ה- FDA למטרות יופי.
אמנם לאחר הטיפול בסיליקון התוצאה נראית נהדר, אך לאחר שנים בזמן שהעור ממשיך להתבגר ולצנוח והסיליקון נשאר סטאטי, התוצאה נראית מלאכותית ובלתי הרמונית. לאורך זמן טיפות הסיליקון צונחות אף הן לתחתית האזור המוזרק, מה שמעצים את המראה הבלתי טבעי.
מצב זה הנו בלתי הפיך, ולמעשה הדרך היחידה לטפל בכך הנה בהליך כירורגי הכולל את חיתוך הרקמות שסביב טיפות הסיליקון, מה שכרוך באי נעימות רבה ובצלקות.
לפיכך ולאור הסכנות הרבות והבלתי הפיכות ואף לאור התוצאה המלאכותית ובלתי הרמונית של הסיליקון - במרפאות ד"ר שירה אליאב לא נעשה שימוש בחומר זה.


תופעות לוואי אפשריות של חומרי מילוי:
תופעות לוואי המאפיינות את כל החומרים שבשימוש ד"ר שירה אליאב, הן בדרך כלל קלות שנעלמות לרוב עד 7 ימים או פחות. אלה כוללות תגובות מקומיות זמניות במקום ההזרקה, כמו אדמומיות, אי נוחות קלה, נפיחות, בליטות, ושטפי דם קלים, שלרוב ניתן לטשטש עם מעט איפור.