צור קשר

מניעת הזעת יתר [Hyperhidrosis]

בית > מגוון הטיפולים > מניעת הזעת יתר [Hyperhidrosis]
 
השאירו פרטים למידע נוסף ולזכות מימוש ההטבה >>>

הזעה היא הפרשה של נוזל ביולוגי על פני העור. תופעה זו הכרחית למניעת התחממות יתר וויסות טמפרטורת הגוף. תהליך של הזעה מתרחש ללא הפסקה בכל חלקי גופנו. האינטנסיביות שלו מושפעת מסיבות רבות כמו העלאת חום הגוף, מאמץ פיזי, אקלים חם, או חוויות שונות כמו פחד, לחץ או כאב במנגנון ההזעה שולטת מערכת העצבים.

כשמדובר בהזעת יתר אנו יודעים שגירוי רגיל ממערכת העצבים המרכזית גורם לעצבוב מוגזם של בלוטות הזיעה והפרשה גדולה יחסית של הנוזלים. בניגוד להזעה פיזיולוגית (נורמה) כשמדובר בהזעת יתר- בלוטות הזיעה מפרישות נוזלים גם במצב של מנוחה פיזית ואמוציונאלית. 

מחקרים מצאו ש- 5% מהאוכלוסייה סובלים מפתולוגיה של הזעת, ובמילים פשוטות – הזעת יתר.
מצב זה מביא איתו לתחושות לא נעימות, הסתגרות, חוסר ביטחון, ריח גוף מוגזם, חוסר הגיינה וחשש מתמיד מהזעה לא נשלטת. דומה כי לא בכי זכתה תופעה זו לכינוי הלא נעים "The Silent Handicap". הגילוי הכי נפוץ לתופעה לא נעימה זו היא אגלי הזיעה המופעים תחת בית השחי דרך חולצה מחויטת. בסופו של יום הזעה יוצרת מבוכה ופוגעת פגיעה עמוקה בשגרת היום. כיום, בניגוד לעבר, ובאמצעות הרפואה האסתטית ניתן לטפל בתופעה זו במהירות ובהצלחה מלאה.

באמצעות תכשירים של בוטולינום טוקסין (בוטוקס/ דייספורט), ניתן להזריק את החומר ישירות לאזורים המועדים ולמנוע הזעת יתר. החומר המוזרק לפני העור למעשה עוצר את העברת האימפולס מהעצב לבלוטת הזיעה ובכך מונעה את ההפרשה.
הטיפול מחזיק ל- 4 עד 8 חודשים, עד שחומר מתפרק סופי ופעילות של בלוטות חוזר לקדמותו.

שיטת טיפול זו זוכה להצלחה רבה בעולם לאור הצלחתה הבלתי מסויגת למניעת הזעת יתר.


שאלות נפוצות:
כיצד מתבצע הטיפול?
הטיפול מבוצע תחילה על ידי מריחת חומר אלחוש באזור הרצוי. לאחר מכן מזריקים את החומר לאזור הרצוי עד כיסוי מלא של אזור הטיפול.

משך זמן מהטיפול עד השגת תוצאת הטיפול?
שבוע עד שבועיים.

זמן החלמה לאחר הטיפול?
ללא תקופת החלמה.

לכמה זמן מחזיק הטיפול?
4 – 8 חודשים.