צור קשר

התקרחות/ נשירת שיער

בית > מגוון הטיפולים > התקרחות/ נשירת שיער
התקרחות (Alopecia) זהו מצב פתולוגי של נשירת השיער, המביא לירידה בצפיפות או התקרחות מוחלטת בחלקים מסוימים של הגוף.
כ- 80% מהגברים יחוו התקרחות בדרגה כלשהי בחייהם.

גם נשים רבות מדווחות על התקרחות במהלך חייהן. אצל רבות הדבר מהווה פגיעה של ממש באורח חייהן ובדימוי העצמי.
היום אנו יודעים להסביר את הסיבות להתקרחות ולתת מענה רפואי לכך.

סוג ההתקרחות הנפוץ ביותר נקרא אלופציה אנדרוגנית (Androgenic Alopecia). סוג התקרחות זה אחראי ל- 95 אחוזים ממקרי התקרחות אצל גברים וניכר באחוזים גבוהים גם אצל נשים.
במחקרים רפואיים נמצא כי הסיבה העיקרית להתפתחות בעיה זו היא בגנים. תוצאה של השפעתו ההרסנית של דהידרוטסטוסטירון (DHT) על זקיק השערה, שגורם לנבילתה של השערה עד לנשירתה הסופית.
מספר שנים לאחר נשירתה של השערה, פתח הזקיק נסגר ונאטם עם רקמה פיברוטית. בשלב זה כבר לא ניתן לספק שום טיפול להחיות את זקיק השערה.
לכן, כמו בכל בעיה רפואית, מוטב להתחיל עם הטיפול שעה אחד קודם.

במרפאה של ד"ר שירה אליאב, הטיפול מתחיל באבחון מעמיק של המטופל על ידי ד"ר אליאב, לצורך בחירת שיטת הטיפול.
בשלב הבא ועל בסיס האבחון הרפואי מתבצע תהליך החדרה של קוקטייל מיוחד המכיל את כל חומצות האמינו, פפטידים, ויטמינים, מינרלים וקואנזימים.
הקוקטייל מוחדר לכל שטח ההתקרחות יחד עם מאות דקירות קטנות במחט מיוחדת.
הקוקטייל עוצר את השפעת האנזים שגורם לנשירה ומגרה גדילת תאים חדשים. הוא גם משפר משמעותית את זרימת הדם שתורמת להספקה מוגברת של חמצן מהדם.
דקירות המחט מהוות השלמת הטיפול, שכן הפציעה הקלה שהן גורמות בעור הקרקפת גוררת תגובה פיזיולוגית של חיזוק הזרמת הדם לשטח הקרקפת ולזקיקי השיער.

הטיפול מתבצע בסדרה של 8 עד 10 טיפולים תקופתיים, המתבצעים אחת לשבוע. עם השלמת הטיפול וקבלת התוצאה הרצויה, יש להגיע לטיפול חיזוק תקופתי במרפאה אחת לכמה חודשים, בהתאם להנחיות.

לסיכום, ניתן לומר שפתרון סופי לבעיית ההתקרחות עדיין לא הומצא. ובכל זאת, שיטת המזותרפיה לזקיקי השיער מהווה כלי מצוין, לחיזוק שורשי השערה ולהנבטה מחודשת של שיערות וצמיחה מחודשת של קו השיער.
מיליוני מטופלים ברחבי העולם לא טועים.

שאלות נפוצות:
למי מתאים הטיפול?
הטיפול נמצא מתאים לרוב האוכלוסייה הסובלת מהתקרחות מדרגה מסוימת. בפגישת הייעוץ עם ד"ר אליאב מתבצעת הערכה של אפקטיביות הטיפול והתאמת סוג ושיטת הטיפול למטופל.

האם יש תופעות לוואי לטיפול?
עשויות להיות תופעות לוואי קלות, כמו אדמומיות וגירוי בעור, אשר חולפות תוך זמן קצר.

האם יש תוצאות מוכחות לטיפול?
מחקרים רבים מצאו את שיטת הטיפול כיעילה ואפקטיבית לסוגים שונים של התקרחות. מיליוני מטופלים ברחבי העולם מעידים יותר מכל על הצלחת הטיפול.

האם ניתן לקבל את הטיפול בכל מקום?
הטיפול אצל ד"ר שירה אליאב מתבצע באמצעות החדרת הקוקטייל ישירות לעומק זקיקי השערה, באמצעות טכניקת דקירות מיוחדת, ולפיכך יכולה להינתן רק על ידי רופא.

כמה זמן נמשך הטיפול?
סדרת טיפולים כוללת כ- 10 פגישות, כל טיפול כ- 40 דקות. כך שטיפול מלא נמשך על פי רוב כשלושה עד ארבעה חודשים, המלווים לאחר מכן בטיפול תחזוק תקופתי.

לכמה זמן מחזיק הטיפול?
בגמר סדרת הטיפולים וקבלת תוצאה רצויה, נדרש טיפול תחזוקה אחת לתקופה, בהתאם למטופל ולהנחיות.