צור קשר

העלמת קמטים באמצעות טיפולי בוטוקס (בוטוליניום טוקסין)

בית > מגוון הטיפולים > העלמת קמטים באמצעות טיפולי בוטוקס (בוטוליניום טוקסין)
השאירי פרטים למידע נוסף >>>

הבוטוליניום טוקסין מוכר לרוב בשם המסחרי בוטוקוס. כיום ישנן שתי חברות עולמיות המובילות את הפקת החומר לצורך העלמת קמטים וטיפולים אסתטיים, תחת השמות המסחריים בוטוקס (Botox) ודיספורט (Dysport).
טיפולי בוטוקס ודיספורט, במרוץ השנים, הפך כה מוכר ונשכיח עד כי נראה כי אין כיום אישה (או גבר) שלא שמעה או נחשפה לטיפול העלמת קמטיםהמבוסס על הבוטוליניום והצלחתו.
הבוטוליניום טוקסין, הנו סוג של רעלן, אשר הוכר לראשונה לצרכים רפואיים עוד בשנת 1897, ומאז משמש במינונים נמוכים עבור קשת רחבה של טיפולים. שימוש בבוטוקס נודע ככלי בטיפולי שיניים להרפיית שרירי חלל הפה בזמן הטיפול.

טיפולי בוטוקס ברשות הרפואה האסתטית

בשנת 1989 אושר לשימוש בטיפולי אסתטיקה רפואית וטיפולי העלמת קמטים, על ידי הרשות האמריקנית למזון ולתרופות [F.D.A].
נכון להיום, נמצא הבוטוקס יעיל בלמעלה מ- 30 סוגי טיפול.

בטיפול המבוצע על ידי הרופא, מוזרק הבוטוקס ישירות לשריר ומחליש אותו. בכך מוסגת התוצאה של טשטוש ואף ביטול של קמטי הבעה (קמטים דינאמיים) ושברי העור הנגרמים כתוצאה  מעבודת השריר לאורך השנים. הטיפול בבוטוקס, הנו הטיפול המוכח והמוצלח ביותר למניעת הזדקנות מוקדמת של העור (Anti Aging). וככול שמקדימים לעשות בו שימוש, כך מתקבלות התוצאות הטובות ביותר לאורך השנים. 

התוצאה מושגת בכך שהרכיב הפעיל חוסם העברה של דחף חשמלי (Impulse) בצומת של השריר והעצב. כך מושגת התוצאה של הרפיית השריר, עד לפירוק מלא של הטוקסין בגוף.
להבטחת התוצאה הרצויה ושימור עור הפנים בטיפולי בוטוקס להעלמת קמטים, יש לחזור על הטיפול כל מספר חודשים, עם התמוססות והיעלמות אפקט הבוטוליניום. מחקרים מראים כי ככול שמתמידים בטיפול באמצעות הטוקיסין, כך מתארכת תקופת הזמן שבין טיפול לטיפול.

סוגי טיפול

כאמור, הבוטוליניום נמצא בשימוש עבור טיפולי בוטוקס רבים ומגיע לתוצאה רצויה עבור מגוון רחב של טיפולים, שהידועים בהם הנם:
טשטוש והעלמת קמטי הבעה [Expression Lines]: העלמת קמטים וטשטוש קמטי הבעה. החומר מוזרק ישירות לשריר וגורם להיחלשותו. טיפול זה אף מהווה גורם מונע ל"שברי עור" וקמטים עמוקים, הנגרמים לאורך השנים.

חשיפת חניכיים [Gummy Smile]: מצב בו בעת חיוך מתכווצת ומורמת השפה העליונה של הפה עד חשיפה מוגזמת של החניכיים. מצב הפוגע במראה האסתטי של החיוך ובדרך כלל גורם לחוסר בטחון והימנעות מחיוך או חיוך המלווה ביד על הפה. הרפיית שריר השפה העליונה, באמצעות טיפולי בוטוקס, מונעת תופעה זו וניתן להגיע לתוצאה רצויה של הנמכת השפה עד לקו השיניים.

מניעת הזעת יתר [Hyperhidrosis]: בטיפול בוטוקס זה מוזרק החומר לשכבת ה- Intradermally בעור, מה שמביא להפחתה משמעותית בפעילות בלוטות הזיעה, וגורם להפחתה משמעותית של כמות הזיעה הניגרת על הגוף. הטיפול מבוצע באזורים הרצויים (בדר"כ אזור הפנים והמצח, בית שלי, עורף, כפות ידיים וכפות רגליים).

סיכומו של עניין
השימוש בבוטוקס הופך יותר ויותר נפוץ ברשות הרפואה האסתטית וטיפולי העלמת קמטים כאשר יותר ויותר אנשים ברחבי העולם צורכי את הטיפול לאור הצלחתו הרבה לספק תוצאות.

שאלות נפוצות

להיכן מוזרק הבוטוקס, ומה משמעות המונח "אזור טיפול"?

השימוש בטוקסין נועד להשפיע ולמנוע קמטי הבעה. לפיכך ניתן להזריקו בכל אזורי ההבעה בפנים. אזורים מקובלים וידועים בטיפול הם צדי העיניים, בין הגבות ואזור המצח.

באיזה גיל ניתן לקבל את הטיפול?

מקובל להתחיל את הטיפול בשנות השלושים, בהן כבר ניתן להתחיל לראות את קמטי הגיל על הפנים. ניתן לקבל את הטיפול עד גיל 65 ללא כל מגבלה (בכפוף לבדיקת רופא), ולאחר מכן רק על פי החלטה של הרופא. פה המקום לציין כי ניתן ורצוי לקבל את הטיפול החל משנות העשרים, כטיפול מנע כנגד קמטים, העלמת קמטים ושבירת העור.

האם ישנם מצבים בהם אסור לעבור את הטיפול?

כן. כמו בכל תרופה, ישנם מצבים שלא ניתן לעבור את הטיפול. ההחלטה מתקבלת על ידי הרופא, בהתאם למידע שנמסר מהמטופל. ישנם מצבים בהם אסור לעבור את הטיפול, כמו רגישות לאחד מרכיבי החומר, זיהום או דלקת באזור הטיפול, מחלה ויראלית או זיהומית בזמן הטיפול, הריון והנקה.

מהו משך הזמן שיש לעבור בין טיפולי בוטוקס?

במקרים מסוימים, כמו בטיפולים בטווחי זמן קצרים מדי, עשויים חלק מהמטופלים (1% - 5%)
לפתח נוגדנים לבוטולוטוקסין, דבר שיוביל לירידה באפקט החומר ובתוצאה הרצויה.
יחד עם זאת, כאשר הטיפול נעשה במרווחי זמן נכונים, מחקרים מראים שהזמן הדרוש בין טיפול לטיפול מתארך. ככלל ניתן לחזור על הטיפול אחת לחצי שנה.

שיטת טיפול?

הזרקת החומר לאזור הרצוי עד הגעה לתוצאה המבוקשת. לרוב מבוצע על ידי טיפול אחד המלווה בטיפול המשך בחלוף שבוע עד שבועיים, לצורך חיזוק התוצאה הרצויה (Touch Up).

משך זמן מהטיפול עד תוצאה כלשהי של העלמת קמטים?

עד שבועיים.

זמן החלמה לאחר טיפולי בוטוקס?

ללא תקופת החלמה. יתכן שטף דם מקומי באזור המוזרק החולף תוך זמן קצר.

טיפול המשך

לפי הצורך והתוצאה הרצויה, עד שבועיים מהטיפול הראשון.

לכמה זמן מחזיק הטיפול?

3 – 6 חודשים.