צור קשר

הלבנת שיניים – Teeth Whitening

בית > מגוון הטיפולים > הלבנת שיניים – Teeth Whitening
 

אומרים שהחיוך הוא השער למי שאנחנו. לפנימיות שלנו.

לחיוך שלנו השפעה וקשר ישיר עם הסביבה שלנו. כשאנו מחייכים חיוך מלא חיים וברק, הסביבה מחייכת אלינו, לכן חשוב לשמור על מראה מלא חיים וחיוך בוהק שיניים, המעניק את הביטחון והחופש לחייך.

שיניים צעירות ורעננות מהוות חלק בלתי נפרד מאיך שאנחנו נראית ומהאסתטיות שלנו
במרפאות ד"ר שירה אליאב, באמצעות מכשור מתקדם, ניתן להשיב לשיניים את הברק והלובן הטבעי שלהן. ואם מאוד רוצים גם יותר לבן מזה. כי בכל הנוגע לשיניים – לבן זה יפה..!

פירוט על השיטה ושאלות נפוצות

מהי הלבנת (הבהרת) שיניים?
הלבנת שיניים הינה הליך אסתטי המבוצע על ידי רופא שיניים, שמטרתו הסרת כתמים והבהרת גוון השיניים.
מדובר בהליך מאוד מקובל כיום, עקב התוצאה הרצויה והמהירה המתקבלת במסגרת הטיפול, המשפר את מראה השיניים.
ב- 25 שנים האחרונות הליך הלבנת שיניים התפתח מאוד והפך להיות בטוח ביותר.

מהי שיטת הטיפול?
הנחת חומר פעיל המבוסס על מי חמצן המונח על ידיי הרופא השיניים על השיניים, ובשילוב עם תאורת Led מיוחדת, במספר חזרות רציפות עד להגעה לתוצאה הרצויה.

מה משך הזמן הדרוש לצורך החלמה לאחר הטיפול?
כמעט ואין זמן החלמה לאחר הטיפול. תתכנה רגישות קלה בשינים בימים שלאחר הטיפול.

מה משך הזמן הדרוש עד שרואים תוצאה?
התוצאה מתקבלת מיידית. צחצוח שיניים בימים שלאחר הטיפול יחד עם משחה מיוחדת, מחזקת את התוצאה ועוזרת לשמר אותה לאורך זמן.

לכמה זמן נמשכת אפקטיביות הטיפול?
כשנה עד שלוש שנים, בהתאם למצב השן ואורח חיי המטופל.

מה גורם לפגיעה בגוון השיניים?
ככלל, עם הגיל נפגם הגוון הטבעי של השן והיא מצהיבה או מקבלת גוון אפרפר. הלבנת שיניים מחזירה את הגוון הטבעי לשן ומשווה לפנים מראה צעיר ורענן יותר.
ישנן סיבות נפוצות נוספות להכהיית השיניים כגון: סוגי שתייה (קפה, תה, קולה וכיו"ב), סיגריות וטבק, תבלינים, פגיעת עצבים וסתימות ישנות. גם טיפול אנטיביוטי עלול להביא לפגיעה בגוון השן.

בטכניקה החדשה הקיימת כיום, המבוצעת על ידי רופא השיניים - באמצעות מכשור מיוחד, ניתן בהליך קצר ופשוט יחסית להחזיר את הצבע הלבן לשן או להבהיר את הגוון המקורי.

למי מתאים הטיפול של הלבנת השיניים?
רוב האוכלוסייה נמצאת מתאימה לטיפול של הלבנת השיניים ולשיפור מראה השיניים.
הלבנת שיניים מומלצת לכל מי ששיניהם מוכתמות, צהובות, אבדו מגוונם הבהיר ולכל אדם המעוניין בחיוך לבן וחינני. חשוב מאוד לעבור בדיקה אצל רופא השיניים טרם הטיפול על מנת לבחון את בריאות השיניים והחניכיים, ולתאם את הטיפול הרצוי והיעד המבוקש.
סתימות קיימות, כתרים וציפוי חרסינה (Veneers), אינם מגיבים לתהליך ומבנים אלו דרושים לחידוש והחלפה, במקרה בו נותרו כהים יותר ביחס לשן בגמר הטיפול.

כיצד מתבצע הטיפול להלבנת השיניים?
קיימים שני חומרים פעילים בהם נעשה שימוש לרוב להשגת המטרה: או Hydrogen Peroxide או Carbamide Peroxide. החומרים הללו מונחים בידי רופא השיניים על השיניים ויחד עם תאורת Led ייחודית [הגורם לקטוליז טרמי שנדרש בשביל אקטיבציה של החומר], מושגת התוצאה הרצויה.
הטיפול מתבצע במרפאה, ובטכנולוגיה הייחודית של ד"ר שירה אליאב אפשרי גם בבית המטופל.

כמה זמן לוקח הליך הטיפול?
משך הטיפול תלוי בצבע השיניים והתוצאה הרצויה (המבוקשת), ולפי רוב מסתיים בטיפול אחד הלוקח כשעה. התוצאה הרצויה נבחרת ביחד עם רופא השיניים לפי סרגל גוונים.

האם הטיפול פוגע בשיניים או כרוך בתופעות לוואי?
הטכניקה להלבנת השיניים, המבוצעת על ידי רופא השיניים, נחקרה בקפדנות לאורך זמן. תוצאות המחקרים מצאו כי לטיפול מקובל ישנה השפעה על השן כשל כוס אחת של משקה קולה.
רגישות בזמן הטיפול או בחלוף מספר ימים לאחריו, הינה תופעה ידועה ושכיחה. צחצוח במשחת שיניים או שטיפת פה, לטיפול ברגישות, מסייעים להפחתת הרגישות במהרה.

האם ניתן להגיע לתוצאה של לובן בוהק בשיניים?
חשוב להבין שלובן בוהק אינו קיים בטבע. ניתן להביא את השיניים ללובן עד גבול מסוים. צבע לבן כפי שנראה לעתים אצל כוכבי קולנוע או בתמונות ידוענים, הינו תוצאה של הדבקת חרסינות או ריטוש תמונה באמצעים ממוחשבים.

האם משחות שיניים ומוצרים הנמכרים ברשתות הפארם יעילים באותה המידה להלבנת השיניים?
למשחות מלבינות ישנה יעילות מסוימת בהסרת כתמים, אך אין ביכולתן להשפיע על גוון השן ולהוות תחליף לטיפול מקצועי המבוצע על ידי רופא השיניים.
הליך של הלבנת שיניים מקצועית הינו טיפול מורכב הנעשה על ידי רופא השיניים, לאחר בחינה והערכה של שינייך. על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר, חשוב מאוד למלא בקפידה אחר הוראות רופא השיניים. יש לקחת בחשבון שהמוצרים הנמכרים ברשתות הפארם עשויים לגרום נזק לשינייך, לפי שעשויים להחיל חומצה (Acid) או חומרים הגורמים לפגיעה בשיניים ולשחיקת האימאייל (Abrasive).

חשוב לזכור כי את תהליך ההלבנה יש לעשות על שיניים שעברו ניקוי אבנית המבוצע על ידי שיננית או על ידי רופא השיניים. טיפול הלבנה על שן "מלוכלכת", שאינו מלווה בניקוי כאמור, מעצים את תופעת הכתמים בשיניים ומביא לאכזבה.
ניתן לציין כי היעילות המיטבית של משחת שיניים מלבינה הינה בשימור המראה הלבן שנוצר לאחר הטיפול.

לכמה זמן נראות התוצאות?
הלבנת שיניים המבוצעת על אצל רופא השיניים, מחזיקה בין שנה לשלוש שנים ואף יותר, תלוי במצב השיניים ובגורמים חיצוניים כמו היגיינה אישית, עישון ותזונה.
רצוי אם כן לחזור על הטיפול מעת לעת על מנת לשמר את המראה הרענן של השיניים לאחר הטיפול. לרוב מטופלים מבקשים חידוש קל של תהליך ההלבנה בחלוף 18 חודשים.